Pořádané akce

v Kulturním domě v Těchově

Připravujeme pro vás kulturní, společenské i oddechové akce v sále Kulturního domu v Těchově. Promítáme na úhlopříčku 7 metrů ve vynikající kvalitě. 

Na všechny pořádané akce můžete zakoupit vstupenky u nás v Hospůdce Na Točně v Těchově, rezervace možné přes email jana.skotak@seznam.cz nebo tel. 724 266 931

Uplynulé akce najdete na odkazu https://www.facebook.com/pg/hospudkatechov/events/?ref=page_internalProběhlé akce

9. června 2022 v 19.00 

Zdeněk Junák


9. června přijede na besedu brněnský herec Zdeněk Junák i se svojí kytarou - můžete ho znát třeba z Četnických humoresek, Českého rozhlasu Brno nebo z divadla z Brna. Začátek v 19.00. Těšit se můžete na plno veselých historek nejen z natáčení, doplněných písničkami. 

Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 180 Kč. K zakoupení v Hospůdce Na Točně, rezervace na emailu jana.skotak@seznam.cz nebo tel. 724 266 931

12. 5. 2022 v 18.30 

Zbigniew Czendlik


Hodina a půl oddechu, pohody a srandy.

Určitě ho znáte, je z Lanškrouna a rád provokuje. V televizi i v rozhlase je co chvíli ;-) Ač farář, některé názory jsou někdy překvapivé.

Ano, i toto je Zibi - ale je to hlavně chytrý chlap s velkým smyslem pro humor a setkání s ním je škoda si nechat ujít.

Vstupenky jsou stále v prodeji. Rezervace na emailu jana.skotak@seznam.cz nebo na tel. 724 266 931.

Vstupné 280 v předprodeji a 300 na místě.

29. 4. v 18.30 

Když se zhasne

Představení je pro nemoc jednoho z účinkujících posunuté na neurčito. Vstupenky je možno vrátit v Hospůdce Na Točně na Těchově.

Omlouváme se za komplikace a přejeme brzké uzdravení. Divadelné komedie - hrají ochotníci z Boskovic

Trevor a Nina jsou manželský pár z vyšší newyorské společnosti. On je prominentní gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální. Může za to předmanželská smlouva, drsnější než pravidla amerického fotbalu: ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak automaticky připadne tomu druhému.

Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dost nudnou párty, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek.

Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole.

Vstupné 120 Kč, rezervace na emailu info@hospudkatechov.cz nebo tel. 724 266 931

14. 4. od 17.00 

Zelené pivo na Zelený čtvrtek

Ctíte tradice?
Přijďte na zelené pivo - letos od Hauskrechta i od Starobrna.
Můžete porovnávat - anebo taky ne ;-)
Otevřeme na Zelený čtvrtek nejen hospůdku, ale bude možnost se usadit i na sále. Rezervace stolů na tel. 724 266 931

19. listopadu od 18.30 - Andělika a laskavec

Divadelní spolek Rájec - Jestřebí

Andělika a laskavec je půvabný příběh o tom, jak nás může ovlivnit nečekané setkání s lidmi, ke kterým nás táhne zvláštní pouto.

O setkání dvou různých světů - světu fantazie a suchopádné úředničiny. Na začátku Shafferovy hry stojí proti sobě dvě ženy, Andělika a Lotte, první s originálním přístupem k životu, s darem fantazie, narážející na všemožná pravidla a předpisy, které bez úvahy překračuje. Druhá korektní, komisní, úřednice každým coulem, všemi těmi pravidly a předpisy sešněrovaná...

Herecký koncert tří dam a jednoho gentlemana, který nás strhne a pohladí po dušičce a řeknete si, opravdu to bylo amatérské divadlo? 

Herci z divadelního spolku získali ocenění na letošním 62. divadelním festivalu ochotnických souborů cenu poroty, cenu diváků, cenu za vynikající herecký výkon, vynikající zpracování epizodní role. 

Hra získala v roce 1990 dvě prestižní ocenění Tony Awards. 


 Vstupné 100 Kč

7. listopadu 2021 v 16. 00

O princezně s královským "eR"

veselá pohádka v podání ochotnického divadla pod vedením Jany Pernicové 

Vstupné děti 50 Kč , dospělí 80 Kč. Předprodej vstupenek v Hospůdce Na Točně na Těchově, rezervace na emailu jana.skotak@seznam.cz


27. října  od 18.30

Snow film fest 2021 

Promítání filmů plných sněhu, dobrodružství a nádherných záběrů na úhlopříčce 7 metrů s kvalitním zvukem . Doplněno o možnost super pivka a svařáčku .


Filmy v programu 2021
(https://snowfilmfest.cz/filmy-2021/)

K2, The Impossible descent - Andrzej Bargiel už napořád bude první. První, kdo dokázal sjet z vrcholu K2 na lyžích - druhé nejvyšší hory světa, která má na kontě nejvíc neúspěšných pokusů o zdolání. Všechny předchozí pokusy odvážných lyžařů, dokonce i jeden Andrzejův, skončily nezdarem a nebo smrtí. V roce 2018 se s Andrzej s bratrem Bartekem a týmem, ve kterém je například špičkový horolezec Jimmy Chin, vrací na svůj druhý pokus. Dobrodružství, které začíná tam, kde jiné expedice končí.

Viktor Beránek - zamyslenia nad životom  - Mladý Viktor Beránek byl tak trochu rebel. Protirežimní názory a touha po svobodě ho dovedly až do Tater, stal se nosičem. Od roku 1969 vystřídal řadu tatranských chat, ale opravdovým domovem se mu stala Chata pod Rysmi. Svět na horské chatě, často na hraně komfortu, je pro něj místo na půl cesty do ráje. Jaké to je žít a stárnout v horách?

Hors Piste - Ti dva jsou nejlepší záchranáři horské služby široko daleko. Dalo by se říct, že zraněný lyžař má tedy štěstí v neštěstí, že se dostal do rukou právě jim. Jenže zrovna dnes jako na potvoru nejde všechno tak, jak by mělo. Možná budete mít pocit, že jste ty dva animované kluky už někde viděli. Možná v jednom českém večerníčku.

Float to Ski - Middle Fork Salmon River v Idahu není řeka, na kterou jezdí zástupy vodáků a svahy třítisícovek nad jejím kaňonem nejsou běžná destinace, kam míří lyžaři na výpravy. Tak dlouho se skupina vodáků a lyžařů snažila naplánovat tuhle expedici, až došli k závěru, že to zkrátka nejde. Že jediný způsob, jak zjistit podmínky, je prostě sebrat se a odjet.

Persian Lines - V podstatě se dá říct, že sníh je všude stejně bílý a technika lyžování je obdobná doma, v Alpách i v Asii. Co dělá lyžařské zážitky nezapomenutelnými je místo a kultura. Tenhle snímek tě vezme na svahy íránských hor i do íránských ulic a na tržiště. Tady všude vládne vlídnost a laskavost. Nechce se věřit, že pár měsíců na to budou ty samé ulice plné násilí a protestů. A že i přesto bude sníh v horách pořád úplně stejně studený.

Crossing Lebanon - 10 dní, těžký batoh, puchýře, občas se ráno nechce vstávat a strašně zebou nohy. Někdy si užíváš parádní sjezdy v prašanu, jindy lyžování stojí za starou bačkoru. K večeři máš zas a znova instantní nudle. Zní to jako, když vyrazíš na skialpy s kamarády. Přesně. Harim, Luggi a Nico jsou totiž jako ty. A ty už jsi byl na skialpech v Libanonu? A jedeš...

Vstupné 100 Kč, možnost rezervace na emailu info@hospudkatechov.cz


23. října - od 20.23

koncert bigbeatové kapely Prasklý bachor a křest jejich nového alba


Skvělá kapela, povedená muzika, perfektní provedení...

Parádní hosté: 

- Miloš Pernica

- Zdeněk Junák

- Petr Staněk

- Michal Szlávik

- Lenka Dvořka

- Martin Zbořil

Ale taky výborné pivko, pohodové klíma, super zábava

Vstupné 100 Kč, možnost předprodeje v Hospůdce Na Točně, 

tel. 724 266 93114.října od 18.30 

Kuba Venglář - Čína?!


Přednášky Kuby Vengláře představovat nemusíme. Už jste si u nás užili několik a víte, že vždycky stojí za to. Super fotky, zajímavé postřehy, osobité příběhy z cesty podané s humorem. To je Kuba Venglář. 

A o čem jeho tentokrát bude? O ničem menším než o Číně. 

 Čína je velká a bláznivá země. Jeden den budete obyvatele milovat za jejich úsměv a ochotu, zatímco pozítří přinese hlubokou nenávist k davům, s nimiž musíte bojovat o svůj kousek vyhlídky. Kam se oko podívá, tam roste nový mrakodrap, dálnice nebo hotel a nic není překážkou.Nejkrásnějším koutům planety zde odtikávají poslední okamžiky poklidné existence bez masového turismu. Obyvatelé nade vše milují karban, dobré jídlo a rýžovou pálenku.

V "Říši středu" mají všechno, po čem srdce cestovatele touží, a také spoustu věcí, o kterých jste raději nikdy nechtěli slyšet...

KDO TO MÁ NA SVĚDOMÍ:Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Více informací o autorovi najdete třeba tady zahorami.cz/kuba-za-horami
Další přednášky pak na zahorami.cz/prednasky

PRAKTICKÉ INFO:Vstupné je 130 Kč pro dospělé a 100 Kč pro studenty a seniory. Předprodej přímo v Hospůdce Na Točně.

Sobota 2. října od 14.30 Karneval na Těchově

Vezměte děti a přijďte se vyblbnout! 

Vstupné dobrovolné


18. září - 9.00 - 12.00 

Dětský bazárek podzimního a zimního oblečení a hraček

(děti do 15 let)

18.6. v 19.00  - koncert Kandidát ROCKPamatujete na jednu z nejlepších rockových čochových kapel osmdesátých let na Blanensku? Joooo! Jsou to oní! Staří dobří Kandidáti!

Rockové pecky profesionálně zahrané, muzikanti tělem i duší, co hráli vlastní i převzatý repertoár, takoví byli vždycky a jsou pořád.

Po letech se rozhodli, že si chtějí spolu zase zahrát! A tak pilně trénují, aby to stálo za to.
Přijďte na jejich koncert užít si dobrou muziku, potkat staré známé a udělat si fajnový večer.


A kdože bude hrát?
Kytara: Karel Fleischlinger
Baskytara: Petr Staněk
Klávesové nástroje: Michal Szlávik
Bicí: Ivo Lachman
Zpěv: Antonín Loukota
Srdečně zveme všechny přátele, známé, vrstevníky i jejich děti !


Akce bude realizována v souladu s platnými předpisy, budeme je zde aktualizovat.

Počet účastníků může být omezen.

Vstupenky je možno zakoupit v Hospůdce Na Točně na Těchově.
Vstupné 100 Kč- vstupenky zakoupené na zrušený jarní i podzimní termín jsou stále v platnosti

Domácí korálkování pro holky i kluky

Hospůdka Na Točně z Těchova připravila pro děti do 15 let a jejich rodiče (nebo babičky a dědečky) domácí předvánoční korálkování. 

A proč domácí? Chtěli jsme uspořádat dílničku u nás v kulturním domě, ale situace nám to neumožňuje. Ale nenecháme se odradit a vás ošidit o zábavu pro děti a jejich blízké a tak jsme to vymysleli takto:

Stavte se pro materiál na vánoční hvězdičky z korálků k nám do hospůdky (během otevírací doby 11. a 12. 12. - pá + so 17.00 - 20.00), kde si pro své děti můžete může zdarma vyzvednout drátky i korálky pro jejich výrobu.

Dostanete i webovou adresu, na které budete mít možnost spustit video s návodem, jak se hvězdičky vyrábí.

Pro materiál na andělíčky je možné se zastavit o týden později zase v hospůdce v pá+so od 17.00.

Pokud situace nedovolí hospůdku otevřít, výdejní okénko pro korálkování bude v provozu v sobotu  19.12. od 14.00 - 15.00

Udělejte si s dětmi pěkné odpoledne a nalaďte se na předvánoční atmosféru. Vlastnoručně vyrobená ozdoba na vánočním stromku nebo vlastnoručně vyrobený dáreček určitě potěší malé i velké děti.


6.10. v 18.30 - Kuba Venglář

- Všechny krásy Kavkazu

Cestovatelský stand up shrnující šest týdnů putování skrz kavkazské republiky, kde přírodní krásy střídají neuvěřitelná setkání a divoké historky. Co se stane, když gruzínského baču poprosíte o trochu sýra? Jak s vámi naloží ázerbájdžánští pohraničníci, když vás chytnou bez patřičného povolení? Kolik vrcholů a barev má arménská nejvyšší hora Aragats?Každá ze tří zemí má své náboženství, národní nápoj i vlastní abecedu. Každá je jiná a přitom všechny spojuje pohostinná kavkazská duše i sovětská minulost.

KDO TO MÁ NA SVĚDOMÍ:Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Více informací o autorovi najdete třeba tady zahorami.cz/za-hory-za-doly/


INFO:Vstupné 120 Kč, děti a senioři 100 Kč, předprodej v Hospůdce Na Točně na Těchově.

26.9. ve 14.00 - Pingpongový turnaj pro děti a rodinné dvojice dítě + dospělí

Pingpongový turnaj pro děti a rodinné dvojice dítě + neregistrovaný dospělí. Počet míst v turnaji je omezen, registrujte se prosím včas.
Startovné dobrovolné.

Romantický večer při svíčkách aneb

PERNICOVÉ ŠUJANOVINY aneb Vzkaz pro děti i dospělé "Na prázdniny vesele"

V pátek 3. července pořádáme další pohodový Večer při svíčkách aneb Pernicové Šujanoviny aneb Vzkaz pro děti i dospělé "Na prázdniny vesele"
Blanenský kytarista Miloš Pernica a multiinstrumentalista Vít Šujan spolu na jednom jevišti. Můžete se těšit na kousky z populární i vážné hudby, ale i autorské skladby. Přijďte si poslechnout známé i méně zámé melodie v podání skvělých muzikantů a užít si koncert konečně zase naživo.
Začátek v 19.00, vstupné dobrovolnéKoncert bude v sále kulturního domu a Hospůdky na Točně Na Těchově.


Pro rezervace pište na email info@hospudkatechov.cz případně volejte 724 266 931.

5. března - S drony na cestách - Petr Jan Juračka


vyprávění cestovatele, fotografa, vědce, populizátora vědy, autora snímků pro Nationala Geographic.

Připravte se na silnou dávku energie a humoru, kterou Petr Juračka hrne na své posluchače.

Povídání, u kterého se nejen pobavíte, ale i poučíte . Bude to jedna velká multimediální show.
Jižní Afrika a Lesotho. Rakouské Alpy. Krkonoše, Příbramské podzemí či České Švýcarsko - to jsou destinace, kde se přírodovědec a fotograf Petr Jan Juračka z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy připravoval na svůj životní sen, druhou nejvyšší horu světa, K2 (Pákistán), kam se vypravil po boku naší nejlepší vysokohorské lezkyně Kláry Kolouchové. Po K2 následovaly další z Petrových extrémních letů, a to na nejvyšší hoře Afriky, Kilimandžáru, Austrálii, Norsku, švýcarských Alpách anebo v amazonském pralese Ekvádoru.

Promítáme na úhlopříčku obrazu 7 metrů v super kvalitě.
Sál kulturního domu v Těchově u Blanska

Vstupné v předprodeji 130 Kč, na místě 150 Kč.
Rezervace možná na emailu jana.skotak@seznam.cz nebo tel. 724 266 931
Předprodej zahájen v Hospůdce Na Točně v Těchově

Promítáme na úhlopříčku 7 metrů.

28. února - Rockový Minifest na Těchově

Silver Band revival a Prasklý Bachor znovu spolu na jednom podiu.

Přijďte, bude to stát za to!

Začátek ve 20.00 hod.


Vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 160 Kč

Předprodej vstupenek v Hospůdce Na Točně na Těchově zahájen.

Tel. 724 266 931


13. února - Josef KLÍMA

- Ze života reportéra

Beseda s uznávaným reportérem, novinářem, spisovatelem, scénáristou, muzikantem a hlavně milým člověkem.

Večer plný vyprávění o životě, natáčení, známých i méně známých kauzách, ale také dotazů diváků a muziky.

Josef Klíma je známý z TV, novin a časopisů (Na vlastní oči, Očima reportéra, ...)

https://www.josefklima.cz/

Začátek v 18.30

Vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč

Předprodej zahájen v Hospůdce Na Točně, možnost rezervace na emailu jana.skotak@seznam.cz nebo tel. 724 266 931

7. února - Vinci Lászlo - přednáška chiropraktika

přednáška známého chiropraktika: Jak se zbavit bolestí páteře, kyčelních kloubů, kolen a dalších potíží, bez prášků a injekcí. Jak se zbavit stresu v těle. Jak moc je důležitá správná výživa. Vše bude předvedeno v praktických ukázkách. Bude zde předvedena metoda, jak si pomocí chůze léčit páteř i vnitřní orgány.

Přednášejícího můžete znát z rádia, televize, tisku, internetu.

https://www.opravnapateri.cz/chiropraktik/nabidka

Je uznávaným specialistou ve svém oboru. Po přednášce bude probíhat autogramiáda jeho knihy.

Vstupné dobrovolné.

Začátek v 18.30


31. ledna - Divadelní představení 1 + 1 = 3


Divadelní představení Krásenských divadelních ochotníků


Divadelní komedie o tom, jak jeden nedodržený harmonogram změní nejeden lidský život.

1 muž + 2 manželky = velký problém a ještě větší legrace
2 policisté = dvojí vyšetřování
2 sousedé = velká katastrofa

Začátek v 18.30

Vstupenky v prodeji v Hospůdce Na Točně na Těchově, rezervace na emailu  jana.skotak@seznam.cz, nebo tel. 724 266 931

Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč


Rudolf Desenský
Rudolf Desenský

25. ledna - Rudolf Desenský - psychologie psů - 


VYPRODÁNO

Zlobí váš čtyřnohý miláček? Nevíte si s ním rady? Přijďte se poradit.
Beseda Rudolfa Desenského o výchově psů.
Praktické zkušenosti, tipy a rady. A hlavně odpoledne plné otázek a odpovědí.
Přednášejícího můžezte znát z TV, internetu, tisku.

Sál kulturního domu na Těchově.

Vstupenky už nelze zakoupit, jsou vyprodány!! Ani na místě v den přednášky se vstupenky prodávat nebudou. Děkujeme za pochopení.


22. ledna - Jirka KOLBABA - To je Havaj!

Beseda známého cestovatele, fotografa a skvělého vypravěče. Tentokrát o Havaji.

Jirka Kolbaba - Havaj
Jirka Kolbaba - Havaj
Stopem se psem po Asii
Stopem se psem po Asii

15. ledna - Stopem se psem po Asii - Slávek KRÁL

33 000 km a 5 měsíců dlouhá procházka se psem  po 19 státech Euroasijského kontinentu.
Slávek a fenka Corey vyrazili stopem do Japonska. Ve Vladivostoku je nepustili na trajekt, tak skončili ve Střední Asii. Vznikl z toho příběh, kde nebudete věřit, co všechno se může pokazit.
Kdy stále může v Rusku sněžit? Co se jí v Kazachstánu? Jak krásné jsou holky v Kyrgyzstánu? Jak blbě se stopuje v Tájikistánu? Jaké vedro může být v Uzbekystánu? Co všechno je divné na Turkmenistánu? Proč nás nepustili do Afghánistánu? Jaký jsou lidi v Íránu? Jak se stopuje se psem v Turecku? Nebo jaké to je půjčit si oslíka a vyrazit s ním na hory ?


Kdo je Slávek Král?      https://slavekkral.cz/


Začátek v 18.30

Vstupné 120 Kš, předprodej přes https://www.smsticket.cz/vstupenky/18373  nebo v Hospůdce Na Točně


Přednášející: Slavek Kral - travel blog cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 250 000 km po víc jak 84 zemích světa.

www.facebook.com/slavektravelblog

🐕 Corey je roční border kolie, jede si svůj vlastní instagram, ikdyž zatím projela jen 27 států světa.

30. prosince - Předsilvestr pro děti

Přijďte s dětmi oslavit konec roku. Čeká nás pousta her, zábavy a překvapení. Odpočiňte si od pohádek v televizi a počítačových her. Přijďte v maskách i bez.

Začátek v 15 hodin

Vstupné dobrovolné


14. prosince - Turnaj ve stolním tenise pro děti a rodiče

Turnaj pro děti a pro dvojice dítě + neregistrovaný dospělí

Hrajeme o dort!

Prosíme o přihlášení včas, počet míst v turnaji je omezen.

Registrace možná buď emailem jana.skotak@seznam.cz nebo telefonem 724266931 nebo přímo na místě

Občerstvení připraveno.

Těšíme se na vás!

29. prosince - Turnaj ve stolním tenise pro děti a rodiče

Turnaj pro děti do 15 let a pro dvojice dítě do 15 let  neregistrovaný dospělí

Hrajeme o dort!

Začátek ve 14. hodin.

Prosíme o přihlášení včas, počet míst v turnaji je omezen.

Registrace možná buď emailem jana.skotak@seznam.cz nebo telefonem 724266931 nebo přímo na místě

Občerstvení připraveno.

Těšíme se na vás!

11. prosince - Hrady, zámky a tvrze v pověstech a obrazech

Beseda badatele Jiřího Vymětalíka pro děti i dospělé.

Přijďte si poslechnout pověsti a pohádky z okolí Blanenska - o Bílé paní Blansek, Statečném templáři Blanko. Pokladu na Holštějně, Vokounova zrada Nový hrad, Loupežníci a další.


Začátek v 18.30, vstupné dobrovolné.

turnaj ve stolním tenise
turnaj ve stolním tenise

7. prosince - Mikulášský jarmark

1. Mikulášský jarmark na Těchově.

Možná přijde i Mikuláš!
Udělejte si radost a třeba i nakoupte dárečky, co v supermarketu nepořídíte:
- ochutnávka a prodej vína z vinařství pana Holuba z Ladné
- medové perníčky,
- výrobky ze Základní školy speciální Blansko,
- výrobky dětí z Dětského domova Hodonín u Kunštátu
- košíky a proutěné zboží,
- kaktusy a exotické rostlinky,
- ořechy, mák, koření, čaje
- výrobky pro potěšení oka - obrazy, dekorace, šperky
- leptané sklo - krýgly, hrníčky
- zákusky, adventní dekorace
- pivo z pivovaru Hauskrecht v dárkovém balení - klasika i speciály
- další dárkové zboží
Připraveno bohaté občerstvení i pravý vánoční punč z vína
Dílnička pro děti


4. prosince - Vrcholy a hlubiny - Marek AUDY a Honza TRÁVNÍČEK

VRCHOLY a HLUBINY-Marek AUDY a Honza TRÁVA TRÁVNÍČEK a hory a jeskyně ve 3D fotkách - nádherná prostorová projekce jeskyňáře a horolezce - špiček ve svém oboru.

Dva nadšenci - dvě úžasné přednášky v jeden večer.

Nejen svými výstupy na osmitisícovky vás provede zkušený himalájský lezec Honza Tráva Trávníček-pět výstupů nad vrcholy osem včetně Annapurny a K2 . Tajemné podzemí vám rozsvítí Marek Audy - jeskyně světa-Island, Irán, Venezuela, Bosna a Hercegovina, Srbsko.

Brýle na 3D projekci budou k zapůjčení zdarma.

Vstupné v předprodeji 160 Kč, na místě 200 Kč. Počet míst je omezen. Předprodej zahájen v Hospůdce Na Točně. Rezervace možná na tel. 724 266 931 nebo na emailu jana.skotak@seznam.cz

Začátek v 18.00

28. listopadu - Stará německá (ne)dálnice v okolí Blanska - Jiří VYMĚTALÍK


Populárně - naučná přednáška - fakta a domněnky o výstavbě Hitlerovy dálnice.

Začátek v 18.30

Vstupné dobrovolné

21. listopadu - Šlechtické rody na Blanensku - Pavel SVOBODA

Populárně - naučná přednáška o historii Blanska a okolí.

Začátek v 18.30

Vstupné dobrovolné


16. listopadu - Sobotní odpoledne u harmoniky


přijďte si zazpívat, zatancovat nebo si jen tak užít příjemné odpoledne u kávičky, svařáku, piva, vína nebo dalších dobrot.


Zahraje a zazpívá harmonikář pan Kovařík z Blanska.

Začátek v 15.30

Sál Kulturního domu a Hospůdky Na Točně Těchov

Vstup zdarma

15. listopadu - SNOW FILM FEST

Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích se vrací na Těchov. V programu je 6 pečlivě vybraných filmů - finalisté ze zahraničních festivalů i novinky z domácí produkce.

Na své si přijdou milovníci extrémních zážitků, čerstvého prašanu, arktické divočiny i sportovní fanoušci. Promítáme ve vysoké kvalitě v úhlopříčce 7 metrů. 

Promítané filmy:     https://snowfilmfest.cz/filmy-2019/

Krátká ukázka promítaných filmů:

https://www.youtube.com/watch?v=RtBP2l7xtIw

Vstupné dospělí 100 Kč / děti a důchodci vstupné dobrovolné. Drobné občerstvením v ceně.

Začátek v 18.30

Předprodej vstupenek v hospůdce, rezervace na emailu jana.skotak@seznam.cz

7. listopadu - MUDr. Radim UZEL

- Sex na všech kontinentech

- cestovatelská přednáška trochu jinak. 

Humorné vyprávění známého sexuologa, které vás nenechá chladnými, vychází z jeho knihy Cesty za romantikou a erotikou. V ní popsal své putování po afrických zemích, Austrálii, Číně a Chile.

Začátek v 18.30

Vstupné 200 Kč / 230 Kč.

Předprodej v Hospůdce Na Točně na Těchově- tel. 724 266 931

1. listopadu - Vinci Lászlo - přednáška chiropraktika


Témata přednášky: Jak se zbavit bolestí páteře, ramenních a kyčelních kloubů , kolen, bez prášků a injekcí. Jak se zbavit stresu v těle. Vše bude předvedeno v praktických ukázkách. Bude zde předvedena metoda, jak si pomocí chůze léčit páteř i vnitřní orgány.

Přednášejícího můžete znát z televize, tisku, internetu

https://www.opravnapateri.cz/chiropraktik/nabidka

Je uznávaným specialistou ve svém oboru. Po přednášce bude probíhat autogramiáda jeho knihy.

Začátek v 18.30

Vstup zdarma. Akce je realizovaná za podpory Občasné aktivity Těchov


25. října - Romantický večer při svíčkách a loučích II. aneb Z Nashvillu přes Western Plains až na Těchov

Miloš Pernica, Katka Šujanová a Vít Šujan


Již podruhé se můžeme těšit z koncertu Miloše Pernici, Katky Šujanové a Víta Šujana. Tentokrát to bude mimo jiné večer písní poslední dekády Johnnyho Cashe a světových westernových melodií s českými texty .

Přijďte si poslechnout skvělou muziku v podání úžasných muzikantů a užít si pohodový večer třeba se sklenkou dobrého vínka nebo piva.

Krátká ukázka z jarního vystoupení:

https://www.youtube.com/watch?v=pKF6gjF-mUk

a ještě bonus, co stojí za zmínku - Miloš Pernica má na svém videu přes 2,7 mil. shlédnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=yZsDPtCqvSc

a zde je představení Vítě Šujana, Neznámého písničkáře:

https://npvs2.webnode.cz/


Začátek je v 19.00.

Vstupné je dobrovolné.

Rezervace místa je možná přes email jana.skotak@seznam.cz   nebo tel. 724 266 9318. října - Josef Alois NÁHLOVSKÝ

Zábavný večer známého vypravěče veselých historek, životních postřehů a zkušeností s písničkami Pepy Štrosse. Přijďte a zapomenete na všechny chmury a starosti.

Začátek v 18.30

Vstupné v předprodeji 220 Kč / na místě 250 Kč

Předprodej zahájen v Hospůdce Na Točně na Těchově


27. října - Halloweenské odpoledne

Halloweenské odpoledne pro děti i dospělé. Přijďte v maskách i bez, užijte si spoustu legrace, her i soutěží.

Začátek v 15.00

Vstupné dobrovolné. Činnost je realizovaná za podpory města Blansko
17. října - Napříč Jižní Amerikou - Pavel Svoboda

To nejlepší ze sedmiměsíční cesty Napříč Jižní Amerikou v živelném podání Pavel Svoboda Photography!
Dva lidé, dva batohy, pět zemí a sedm měsíců dobrodružství. Splnění cestovatelského snu o velké cestě.
Svérázné historky a videa z inspirativní cesty po Ekvádoru, Peru, Bolívii, Argentině a Chile! Jaké to je vyrazit na půlroční cestu? Jaké jsou nejlepší treky v Andách? Jak chutnají živé housenky v pralese a jak dopadl večírek na české ambasádě? Rozeklané Andy, indiánské trhy, cesta k pramenům Amazonky, Machu Picchu, Patagonie.

Krátké video z této půlroční cesty: https://www.youtube.com/watch?v=yp5x6K2_d-4&t=10s
Po přednášce autogramiáda knihy Napříč Jižní Amerikou!

Promítáme na úhlopříčku 7 metrů v super kvalitě.

Začátek v 18.30. Vstupné dobrovolné

www.photo-svoboda.cz26. září - Indie - těžko uvěřitelná země

Jakub VENGLÁŘ

Autentické vyprávění cestovatele se spoustou zajímavých postřehů, vtipných historek a hlavně plno krásných fotek. Promítáme na úhlopříčku 7 metrů v super kvalitě.

Začátek v 18.30

Vstupné - dospělí 100 Kč / studenti a důchodci 80 Kč.

Předprodej zahájen v Hospůdce Na Točně na Těchově

Bližší informace na www.zahorami.cz